Activities calendar

Конференція у Славському 10-13 березня

10-13 березня у Славському розпочнеться VIІ Науково-практична конференція "Сучасний стан та перспективи розвитку, анаіз і керування електроенергетичними системами" та "

Результати зборів експертів/організацій ГС"СІГРЕ-Україна"/УНК CIGRE

Були проведені загальні збори експертів/організацій ГС"СІГРЕ-Україна"/УНК CIGRE та як результат був отриманий сертифікат:

Конференція у Львові

Асоціація «Підприємств Промислової Автоматизації України» (АППАУ) запрошує нас, як експертів з тематики Industry 4.0, прийняти участь у конференції з концепції «Третій шлях» для промисловців, яка планується 20 лютого у Львові.

Загальні збори експертів/організацій ГС"СІГРЕ-Україна"/УНК CIGRE

12 лютого 2020 року відбудуться чергові щорічні Загальні збори експертів/організацій Громадської спілки «Міжнародна рада  з великих електроенергетичних систем СІГРЕ в Україні» (ГС «СІГРЕ-Україна»)/ Українського Національного Комітету CIGRE (УНК CIGRE).

Конференція в м.Кишинів (Молдова)

13 - 14 червня 2016 р. в Кишиневі (Молдова) була проведена фінальна конференція Кластеру ІКТ країн Східного Партнерства «Науково-дослідне співробітництво між ЄС та країнами Східного Партнерства в галузі інформаційно-комунікаційних технологій».

IV Науково-практична конференція у Славську

23 - 26 лютого проходить IV Науково-практична конференція "Сучасні методи аналізу усталених режимів електричних мереж і стійкості електроенергетичних систем" в с. Славське Львівської області.

Презентація cистеми дистанційного навчання в ВСО "Вінницяелектротехнологія" ДП НЕК "Укренерго"

19.10.2015 в м. Вінниця превідбулася презентація Системи дистанційного навчання та тренажа персоналу ДП "НЕК "Укренерго", розроблена НВ ТОВ "Інфотех", а також були представлені можливості проведення відеоконференції в інформаційному середовищі ТКС "Енергія".

Можливості повнофункціонального режимного веб-тренажеру ПОРТ

Інтерфейс ПОРТу

Для роботи з ПОРТ кожному користувачеві обов'язково необхідно отримати від НВ ТОВ "Інфотех" унікальний логін і пароль. 

Натискаючи на рисунок з картою України (нижче праворуч) потрапляємо на карту України, на якій розміщені енергосистеми (ЕС) ОЕС України (Рис. 1).

 Вибираємо мову інтерфейсу у верхній частині екрану (RU|EN|UK). Переміщаємо курсор по карті і бачимо спливаючий напис поточної ЕС. Вибираємо свою ЕС шляхом натиснення в цьому місці лівої клавіші миші (ЛКМ).

Автоматично переходимо на вибрану схему ЕС (Рис. 2).

  Колесо миші використовується для масштабування схеми. Зміни схеми (збільшення або зменшення) прив'язані до поточного положення курсора, що дуже зручно для великих схем. Усю схему ЕС можна захоплювати шляхом натиснення і утримання ЛКМ (у будь-якій точці схеми) і переміщати її по екрану у будь-якому потрібному напрямі. Якщо після закінчення цієї операції залишаться виділеними деякі елементи схеми, то потрібно просто клацнути ЛКМ на схемі ще один раз (це пов'язано з відомими розробникам проблемами браузерів, обіцяють виправити).

На схемі ЕС відображаються параметри поточного режиму: напруга на шинах п/ст (зелений колір), перетікання початку/кінця ЛЕП (темно-жовтий/темно-помаранчевий), навантаження (блакитний - активне навантаження, світло-бузковий - реактивне) і генерація (Рис. 3). Значення генерації/навантаження можна міняти на схемі. Для цього необхідно встановити курсор на потрібному параметрі і натиснути ЛКМ. З'явиться вікно введення, введіть нове значення і натисніть клавішу "Введення" (Enter).

Увага! Будьте при цьому дуже уважними!

При наведенні курсора на деякі елементи схеми ЕС (вимикачі/роз'єднувачі/шини і тому подібне) може мінятися його вид (зображення стрілки міняється на зображення руки), що вказує на активні елементи, якими можна управляти за допомогою плаваючого (випадного) меню (Рис. 4).

Для вибору меню активного елементу необхідно підвести до нього курсор, натиснути ЛКМ і вибрати (теж використовуючи ЛКМ) потрібну Вам дію з випадного меню. За бажанням Замовника меню може бути каскадним (багатовимірним) - деякі пункти можуть мати додаткові підменю. Передбачена можливість реалізувати будь-яку міру вкладення випадних меню. Залежно від конкретних вимог Замовника до структури і змісту випадних меню ПОРТу, їх можна легко і швидко настроювати.

Інтерфейс ПОРТу у вигляді групи випадних меню дозволяє легко реалізувати максимально повний перелік операцій/робіт з комутаційними апаратами в конкретній підстанції обленерго, МЕМ, АЕС, ТЕС, ГЕС  або ЕС.

Можна управляти (включати/вимикати/перевіряти стан ізоляції і тому подібне) на схемі ЕС будь-якими активними комутаційними елементами.

Вибрана, і після вибору додатково підтверджена, операція зміни параметрів електричної мережі призводить до автоматичного запуску програми розрахунку режиму, записи результатів у базу даних і відображенню параметрів режиму на схему мережі.

Кількість і склад параметрів, що відображаються на схемі, формуються самим Замовником за допомогою вбудованого простого і дуже зручного графічного редактора, який можна використати у будь-який зручний момент часу, не перериваючи при цьому процес проведення поточного протиаварійного тренування (ПТ).

Режими функціонування ПОРТу.

Нині передбачено три основні режими роботи ПОРТу.

  1. Ознайомлення з інтерфейсом. Допускаються будь-які операції. Але. Бажано не зловживати. Рекомендується перед ознайомленням з інтерфейсом експортувати параметри схеми, а після - імпортувати для відновлення поточного режиму.
  2. Проведення ПТ. Процес проведення буде викладений в окремому документі.
  3. Тренажерний ОІК. Як джерело інформації може використовуватись реальний або тренажерний ОІК. У першому випадку з бази даних реального ОІКа результати ТВ і ТС передаються до серверу зв'язку, який періодично пересилає цю інформацію у БД ПОРТ. Цей режим дозволяє здійснювати спостереження за поточним режимом обленерго, МЕМ, АЕС, ТЕС, ГЕС  або ЕС з невеликою затримкою. У другому випадку дублюється існуючий ОІК для використання в якості тренажерного. Результати моделювання режимів з БД ПОРТ передаються у БД тренажерного ОІКа, до якого підключені комп'ютери диспетчерів, які навчаються та тренуються. У цьому режимі диспетчери, що навчаються та тренуються, використовують знайомий і звичний для них інтерфейс ОІКа. Керівник тренування використовує інтерфейс ПОРТу, який має ширші можливості по управлінню тренуванням.

Повнофункціональний режимний веб-тренажер ПОРТ

Изображение: 

Повнофункціональний режимний веб-тренажер (ПОРТ) призначений для формування та підтримки у персоналу ОЕС України (всіх рівнів існуючої системи ієрархії управління) стійких навичок швидкої ліквідації умов виникнення та розвитку великих системних аварій. 

Головні принципи розробки ПОРТ

  1. Використання розподілених баз даних (БД) енергосистем (ЕС) та їх об'єднань (ОЕС) за принципом  хмарних обчислень.
  2. Вбудовані в БД програми розрахунку режимів.
  3. Використання розподілених серверів додатків.
  4. Розподілене середовище моделювання режимів.
  5. Довільна міра деталізації розрахункових моделей: ОЕС, ЕС, МЕМ, АЕС, ГЕС, ТЕС, обленерго, підстанцій, трансформаторів, РЗА і т.п.

Принципы функціонування ПОРТ:

  • Передбачена можливість участі в ПТ персоналу АЕС, ТЕС, ГЕС, МЕМ і обленерго без обмежень.
  • Розподілена система баз даних і серверів додатків обчислювальної мережі (ОМ) ПОРТ об'єднана в глобальну мережу (ГМ) і підключена до Інтернету.
  • Окремі бази даних і сервера додатків, включаючи віртуальні, довільно розподілені та знаходяться в різних місцях (АЕС, ТЕС, ГЕС, МЕМ, обленерго та ін.).
  • Така структура ОМ ПОРТ дозволяє досить адекватно й швидко моделювати різноманітні аварійні або такі, що самовстановлюються по напрузі та частоті, режими паралельно працюючих енергосистем і/або об'єднань.
  • Результати моделювання легкодоступні будь-яким користувачам і програмам.
  • Доступність інформації та можливість ії синхронізації забезпечує ефективну організацію проведення міжсистемних протиаварійних тренувань (ПТ) і тренувальних навчань персоналу, який має доступ до Інтернету і знаходиться в будь-яких зручних для проведення ПТ робочих місцях або в УТЦ.
  • Це можуть бути території АЕС, ТЕС, ГЕС, високовольтних підстанцій, обленерго та інших енергопідприємств.
  • Залежно від типу сценарію запропонованої ПТ, особливостей аварії та цілей ПТ можна формувати та залучати будь-який склад оперативно-диспетчерського персоналу підприємств ОЕС України для ліквідації цієї конкретної аварійної ситуації.
  • Час початку та тривалість проведення ПТ задає інструктор/керівник.
  • Він також може задати час старту ПТ (будь-який час доби протягом 24 годин), дискретність зміни навантаження або генерації (мінімум - це 30 сек.) і тривалість ПТ для наступних можливих варіантів:
        - підвищення,
        - пониження,
        - проходження мінімума або максимума навантаження/генерації ЕС.
  • Причин, обмежень і необхідності проведення ПТ тільки в одному місці не існує.
  • Забезпечена можливість, у разі потреби, залучати будь-який персонал підприємств паралельно працюючих ОЕС країн Росії, Молдови та ін.
  • Головними умовами можливості участі персоналу в ПТ є наявність відповідного пароля і наявність доступу до Інтернету з ПК, який знаходиться на власному робочому місці або в УТЦ.
  • Головний керівник/інструктор протиаварійного тренування та його учасники (локальні інструктори і ті, що навчаються/тренуються) повинні мати різні права доступу до ресурсів тренажера ПОРТ.
  • Для входу в ПОРТ усім учасникам і гостям необхідно ввести свій логін і пароль.
  • Гостьовий (мінімальний) доступ припускає тільки спостереження та перегляд схем.

 Можливості повнофункціонального режиму ПОРТ

....

Невизначено

....

Українська

....

Невизначено

Тренінг з питань підготовки проєктів

22 - 23 сентября во Львове проходил тренинг по вопросам подготовки проектов на конкурсы программы "Горизонт 2020" по тематике информационных коммуникационных технологий (ИКТ). Генеральный директор НП ООО "Инфотех" Гуреев В.А. принял участие в тренинге и представил проект "Создание международной инновационной виртуальной среды для обучения и тренажа персонала объединенных электроэнергетических систем Украины, Польши, Венгрии, Болгарии, Словакии и других стран Европы".

Результати проведення вебінара

Перший вебінар з питань навчання і тренажу персоналу підстанцій енергосистем відбувся у середу, 16 вересня.

У вересні - листопаді 2015 року НВ ТОВ "Інфотех" організує серію тематичних вебінарів

Перший вебінар з питань навчання та тренажа персонала відбудеться у середу, 16.09.2015 р. з 1500 по 1530.

Про компанію

Ідея створення НВ ТОВ "Інфотех" виникла в далекому 1989 році і об'єднала невелику групу дуже талановитих професійних програмістів, що мали на той час величезний досвід розробки і впровадження великих програмних комплексів і систем в енергетичній галузі колишнього Радянського Союзу. До складу нового підприємства увійшли кращі фахівці Головного інформаційного обчислювального центру (ГІВЦ) Міненерго України, включаючи відділи по розробці Регіональної системи навчання і тренажу персоналу енергетики України (Гурєєв В. О.), перспективного розвитку і застосування засобів обчислювальної техніки і діагностики електроенергетичного устаткування енергетичних підприємств України. На дуже короткий час орендне підприємство очолив Валерій Поліщук. До цього часу наші програми успішно працювали на багатьох енергопідприємствах Міненерго СРСР від Львова до Далекого Сходу. Тоді ми планували створити і організувати серійне виробництво сучасних засобів автоматизації підстанцій і на цій базі згодом формувати ієрархічні системи керування ЕС будь-якої міри складності для вирішення повного спектру електроенергетичних завдань, включаючи облік элекроэнергии, аналіз її якості, реєстрацію аварійних ситуацій, діагностику устаткування, навчання і тренаж оперативно-диспетчерського персоналу.

Опора

Невизначено

Основні напрями

  • розробка і впровадження систем автоматизації і управління для енергетики, газовій і нафтовій промисловості на базі найсучаснішого устаткування і програмного забезпечення "під ключ"
  • розробка систем дистанційного навчання і тренажу оперативно-диспетчерського персоналу підстанцій енергозабезпечуючих підприємств,  магістральних електричних мереж (МЕС) енергосистем (ЕС), теплових (ТЕС) і гідроелектростанцій (ГЕС) для формування і підтримки у персоналу стійких навичок швидкої ліквідації аварій і пожеж на підстанціях і в електричних мережах
  • науково-дослідні роботи в області методів моделювання нормальних і аварійних режимів роботи великих ЕС і об'єднань з використанням віртуальних моделей і технології хмарних обчислень
  • ефективні автоматизовані системи підготовки бланків оперативних перемикань на підстанціях і в електричних мережах

 

Установча конференція e - Learning UA 2015

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ЕЛЕКТРОННОГО НАВЧАННЯ" повідомляє, що 20 червня 2015 р. відбулася засновницька конференція.

Стислі результати підвищення кваліфікації персоналу з використанням очно-дистанційної форми навчання

З 23 по 27 березня в м. Запоріжжя було проведено виробничу нараду на тему: "Застосування технологій дистанційного навчання і тренажу персоналу з використанням системи дистанційного навчання і тренажу персонала (СДНТП) ДП НЕК "Укренерго"